מפרי עטו > חיבורים

 

העיתון לחיוב או לשלילה

 

העיתון לחיוב או לשלילה

 

מהו עיתון ? עיתון הוא מקור לדיווחים יומיים של החדשות . האים נחוץ עיתון ? כן! שהרי בלי עיתון לא נדע את הסובב אותנו.
האים העיתון הוא אובייקטיבי ? האין בו נימה מפלגתית או עסקנית? בוודאי שיש.
כל מפלגה מוציאה עיתון משל עצמה . לפעמים אין העיתון מוסר בדיוק את החדשות אלא דברי פרשנות . האם הפרשנות מועילה לכולם? ולמה לא יביא העיתון חדשות בלבד ? לפי דעתי יש מקום גם לפרשנות. אבל פרשנות שנוגדת את דעתך אין אתה צריך לסבול , לכן יש כמה עיתונים . האם כל משפחה בארץ קוראת עיתון?  לא!
ישנם רבים מאוד שלא קוראים עיתון , אנשים אלו מנותקים למעשה מהעולם.
אכן בימנו (שנות ה – 60) נחוץ העיתון עד למאוד . אנשים חייבים לדעת את חדשות היממה. ובייחוד הוא נחוץ לאלו שלא שומעים רדיו בבוקר , היות והם נמצאים בעבודה .


 

אבל העיתון, עם כל נחיצותו, יש בו גם צדדים שליליים לא מעטים:  הפרשנות לפעמיים לא תואמת את מה שבאמת מרגיש הקורא. העיתון תלוי רבות בעיתונאי ובעורך . בעיקר  כיצד מרגישים אותם אנשים באותו זמן? זאת עובדה כי כאשר יש לאדם מצב רוח רע כל דבר הוא יקבל בפסימיות רבה, ובצבעים קודרים יצייר גם לקורא שדווקא היום פרנסתו הצליחה במאד ובצב רוחו עליז ביותר. ישנו עוד צד שלילי בעיתון והוא הצד הפרסומי.  ניקח את "מעריב"  בתור דוגמא . בכל יום שיוצא עיתון לשוק כתוב בעמוד הראשון היום יש בעיתון 20 עמודים. אבל מתוכם בערך 10 עמודים שיש בהם מודעות חשובות ומעניינות וישנו מדור הספורט, מדור לנוער בספורט חשוב ומעניין ; אבל מה נוגע ומה אדם מבוגר שיש לו דאגות משלו צריך לדעת כי טיבור פרקש ברח להונגריה או שנבחרת ישראל משחקת נגד נבחרת  פולין? ובכן, לפי דעתי, במקום לשלם מחיר גבוה באופן יחסי על שטויות, אפשר לשלם מחיר נמוך יותר בלי שטויות באמצע.  את הפרסומות אפשר להכניס לעיתון מיוחד ואת מדור הספורט אפשר להכניס לעיתון ספורט שלא כל אחד צריך לקנותו. הצד החיובי בעיתון הוא כמובן שהעיתון מקנה לאנשים שאינם שומעים רדיו את החדשות ולא מנתק אותם מהעולם הסובב אותם.


 

לסיכום:  העיתון הוא בכללו חיובי אבל יש בו גם צדדים שליליים שצריך לתקנם.

 

Tivonet