מפרי עטו > חיבורים

 

תרגום מאמר - מאנגלית לעברית מכיתה ט'

 

אמריקה נתנה סיוע למצרים


 העיתון האמריקאי הגדול , הניו יורק טיימס , פרסם מאמר גדול ומקיף על נושא זה. ממקור מוסמך נמסר כי ניתן כסף לאנשים מוכי רעב . המצרים אמנם עומדים בקר עם הרוסים וקשרינו איתם רופפים אבל ע"י הסיוע נוכל לחזק את עמדתנו במצריים . אמנם לכל הדעות אין אנו (האמריקאים) חייבים לתת תמיכה לארץ זו אחרי שפגעה שוב ושוב ביוקרה של ארה"ב , אבל הרעב הגדול והמשבר הכלכלי שבוודאי יכניסו את הרוסים למצריים מצדיקים את תמיכתנו.


 

במצריים עצמה נתקבלה הבשורה בשמחה ע"י ההמונים , אבל מקורות שלטוניים שתקו. נדמה שאפשר להסביר את שמחת ההמונים בזה שכל סיוע הניתן למצריים חלק ממנו זהו סיוע לעם . הסיוע של אמריקה יקל במידת מה את המשבר ויעזור למצרים לעלות.
בישראל נתקבלה הידיעה בשתיקה רועמת האומרת הרבה: אויבתנו הגדולה במזרח התיכון מקבלת סיוע ותמיכה אשר כל כולו או לפחות חלקה הגדול יופנה כנגדנו. לפנינו סימן שאלה גדול - למה הם (האמריקאים) נתנו סיוע למצרים?


 

ברוסיה לא היתה תגובה גדולה. מקורות המקורבים לשלטון מסרו רק הודעות קצרות ובלתי חשובות. הכל יודעים שארצות הברית היא מדינה גדולה ועשירה, היא יכולה להרשות לעצמה לתת הלוואות, לכן יש לרוסיה צורך לתת מלווה למצריים וזאת ע"מ שלא לאבד את מקומם שם. מלווה שיחליש את השמחה וההודיה לאמריקאים.

 

Tivonet